skip to Main Content

Ünnepi megemlékezés október 23-án

Településünkön immár többéves hagyomány, hogy nemzeti ünnepeinken a két általános iskola közös irodalmi műsorral emlékezik meg a múlt eseményeiről.
Ebben a tanévben is az október 23-i műsort a hagyományoknak megfelelően közösen szerveztük meg.
Nemzeti értékeink megőrzése, múltunk megismerése, a hősökről való megemlékezés kötelessége a ma élő embereknek. 1956. október 23. olyan esemény, amely annyiféle, ahány ember megélte. Magába sűríti mindazt, amire a Magyarországon élők vágytak, amit követeltek. Ez az ünnep jelképe a hősiességnek, az összefogásnak, tanítás arról a nemzeti egységről, amely a felkelés tüzében, egyéni és közösségi áldozatok között született.

Az ünnepi megemlékezés programja ezt az összefogást, hősiességet idézte fel. A korabeli napilapokból vett újságcikkek felelevenítették az emberek mindennapjait, gondjait, félelmeit, ezáltal emberközelivé, valóságossá váltak a felelevenített események.
Úgy érzem, méltó módon emlékeztünk meg az 1956-os eseményekről, kifejeztük hálánkat és tiszteletünket az elesett hősök emléke előtt.

Ambrus Mária

Back To Top