skip to Main Content

ROMÁN NYELVI TÁBOR GYULÁN

 

ROMÁN NYELVI TÁBOR GYULÁN

NEMZ-N-20-0186

Iskolánk minden évben sikeresen pályázik tanulmányi kirándulások megszervezésére.

A tanulmányi kirándulások célja Magyarország és Románia tájainak és kulturális örökségének megismertetése és az osztályok közösségi életének fejlesztése.

Ebben a tanévben a hazai kirándulásokat részesítettük előnyben. A tantestület döntése alapján a kirándulás fő helyszíne Gyula volt, ahonnan kirándulásokat szerveztünk Szolnokra és Ópusztaszerre. A kirándulás során a diákoknak alkalma nyílt felfedezni a Körös vidékének természeti szépségeit, Gyula városának nevezetességeit, román vonatkozásait. A program során ellátogattunk a szolnoki repülőtérre, ahol történelmi ismereteiket bővíthették a tanulók, illetve egy napot töltöttünk Ópusztaszeren, ahol megtekintettük a tankönyvekből már ismert Feszty-körképet és a skanzent. Itt lehetőség nyílt összehasonlítani a különböző országok néprajzi sajátosságait. Ellátogattunk Lőkösházára, ahol megtekintettük a Bréda kastélyt, valamint a fényjátékot. A tábor ideje alatt a látványos és izgalmas programokon túl nagy szerepet kapott a testmozgás is, valamint a különböző közösségfejlesztő játékok, nyelvi vetélkedők.

A kirándulás kiváló alkalmat jelentett a tanulók román nyelvi kompetenciájának fejlesztésére.

Back To Top