skip to Main Content

Iskolánkban megtartottuk március 22-én a Víz Világnapját

Iskolánkban megtartottuk március 22-én a Víz Világnapját.
A Víz Világnap minden évben más témára fókuszál ezzel is kiemelve, hogy az élet milyen sok területén van fontos szerepe a víznek. 2022-ben a világnap fókuszában a felszín alatti vizek állnak, szlogenje: ,,Láthatóvá tenni a láthatatlant…”
A Föld lakosságának növekedésével a vízfogyasztás is növekszik. A növekvő vízigény biztosítása azonban a természeti erőforrások és a környezet károsításával járhat. A Föld vízkészletének megóvásával és hatékony felhasználásával hozzájárulhatunk a klímaváltozás lassításához. A víz a legértékesebb erőforrásunk, kötelességünk felelősségteljesen felhasználni mind az iparban, mind a mezőgazdaságban, mind otthonainkban.
Intézményünk nem csak március 22-én, hanem az év minden napján odafigyel a környezetvédelemre. Vegyen példát rólunk és óvjuk együtt vizeinket! 💦
Back To Top