JM Building Services - шаблон joomla Продвижение

 

REZULTATE OBŢINUTE LA CONCURSURI

2014/2015

„Vocea de Aur” Concurs de interpretare vocală pentru copii, Bătania

Virág Sztrein             cl. a 5-a                                             Locul III.

Daniella Sztrein        cl. a 7-a                                             Locul III.

Lilian Daniel             cl. a 7-a                                             Menţiune

Concurs de ortografie „Gheorghe Martin”, Micherechi

Andreea Olteanu     cl. a 8-a                              locul II.

Rezultate obţinute la concursuri

2013/2014

Concurs de limba engleză pe ţară

Daniela Sztrein cl. a 6-a    locul VI.

„Popasuri culturale în comunităţile româneşti din Ungaria” concurs de cultură şi civilizaţie românească, Chitighaz

clasele 5-8.                 locul I.

 

Concurs de povestire pe ţară, Békéscsaba

Andreea Olteanu cl. a 7-a                 locul II.

 

Concurs de limba şi literatură română pe ţară
Andreea Olteanu     cl a 7-a                         menţiune

Concurs de cultură şi civilizaţie română pe ţară
Andreea Olteanu   cl. a 7-a              locul II.

 

Concurs de recitare Mihai Eminescu, Apateu

Andreea Olteanu cl. a 7-a                 locul III.
Lilian Daniel        cl. a 6-a                locul II.

 

„Ziua culturii maghiare” concurs regional de cântece, de povestire şi recitare, Aletea

Ninetta Popucza cl. a 7-a                            locul II.

 

Concurs de ortografie „Gheorghe Martin”, Micherechi

Andreea Olteanu cl. a 7-a                 locul II.

Lilian Daniel              cl. a 6-a                     locul III.

Cupa Memorială „Ioan Tanaszi”, Pocei
clasele 5-8                              locul II.

Cupa de Paşti, Săcal
clasele 5-8                  locul II.

Concurs de povestire „Mihai Purdi”, Otlaca-Pustă

Andreea Olteanu                    cl. a 7-a                       Locul I
László Szabó-Kókai
              cl. a 8-a                       Menţiune

Concurs de recitare „Lucian Magdu”, Bătania

Lilian Daniel                          cl. a 6-a                       Locul III
Andreea Olteanu                   cl. a 7-a                       Locul II

„Ziua basmelor” concurs local

Clasa a 6-a                            Locul I
Clasa a 7-a                            Locul II

Rezultate obţinute la concursuri

2012/2013 

Rezultatele elevilor din ciclul inferior

Ziua culturii maghiare” concurs regional de cântece, de povestire şi recitare, Aletea

cl. 1.  

Zsófia Pap- povestire                                              Locul I.

cl. a 3-a

Kata Török - poezie                                                  Locul I.

Virág Sztrein- povestire                                          Locul I.

Fanni Simonka- povestire                                      Locul III.

„Moştenirea tezaurului nostru” – concurs de cultură şi civilizaţie românească

Echipaelevilor din cl. a 3-a   

Dávid Hajdú

Fanni Simonka                                                         Locul IV.

MelodiTripon

Concurs de povestire pe ţară

Virág Sztrein               cl. a 3-a                                Locul II.


Rezultatele elevilor din ciclul gimazial

Concurs de povestire Mihai Purdi, Otlaca-Pustă

Andreea Olteanu                   cl. a 6-a                      Locul I.

Nóra Laurinyecz                     cl. a 8-a                     Menţiune

Concurs de ortografie „Gheorghe Martin”, Micherechi

Andreea Olteanu                   cl. a 6-a                      Locul II.

Kinga Juhász                           cl. a 7-a                     Menţiune

Nóra Laurinyecz                     cl. a 8-a                     Menţiune

Ziua culturii maghiare” concurs regional de cântece, de povestire şi recitare, Aletea

Ninetta Popucza                     cl. a 6-a                     Locul II.

Corul elevelor:                       cl. a 5-a                      Locul I.

Daniella Sztrein, Nóra Csomós

Daniel Lilian, Virág Kaposi

Concurs de recitare Mihai Eminescu, Apateu

Andreea Olteanu                   cl. a 6-a                      Locul II.

Gina Faragó                           cl. a 8-a                      Locul II.

„Chitighazul de 600 de ani” concurs local

Betti Faragó

Andrea Ollár                                                               Locul I.

Réka Ottlakán

Gina Faragó

Regina Kerepeczki                                                      Locul II.

Edit Zámbó

Réka Hajduk

Petra Kerepeczki                                                       Locul III.

Ditta Korobán

„Ziua Pământului” concurs local

Clasa a 8-a                                                                Locul I.

Betti Faragó

Regina Kerepeczki

Réka Ottlakán

Edit Zámbó

Clasa a 5-a                                                                Locul II.

Beáta Adamik

Lilian Daniel

Viktória Liszkai

Viktória Szegedi

Clasa a 7-a                                                                Locul III.

Daniella Balog

Daniella Hoczopán

Renáta Ottlakán

Vivien Péntek

Clasa a 6-a                                                                Locul IV.

Edit Kaszap

Alexandra Muntyán

Diána Mülek

Kitti Várhegyi

Vanda Szelezsán

Concurs de povestire pe ţară

Lilian Daniel               cl. a 5-a                                  Locul II.

Andreea Olteanu        cl. a 6-a                                  Menţiune